Renowacja, rewitalizacja, a może reorganizacja? Jakkolwiek by to nazwać, po 14 latach działalności wytyczamy nowy kierunek naszego rozwoju. Od teraz Golden Storm Film to po prostu Golden Film. Krócej, łatwiej, w sam raz!

Oprócz zmiany nazwy i logo, przeprowadziliśmy się na nowy adres: www.goldenfilm.pl

Zapytania ofertowe prosimy kierować na adres: biuro@goldenfilm.pl

Z tej okazji przygotowaliśmy nowy showreel, w którym prezentujemy najciekawsze realizacje z ostatnich lat.

Jedno natomiast pozostaje bez zmian… nasza pasja i gotowość na nowe wyzwania!

W okresie od lutego 2022 roku do lutego 2023 roku przygotowaliśmy dla Województwa Lubelskiego materiały video o charakterze promocyjnym (wizerunkowym) wraz ze scenariuszami, w ramach działań informacyjno-promocyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 oraz promocji środków europejskich możliwych do uzyskania w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027.

Łącznie w ramach umowy zrealizowaliśmy:

  • 10 filmów storytellingowych
  • 15 filmów informacyjno-promocyjnych
  • 5 spotów reklamowych

Film promocyjny pt. „Życie bez barier”, który zrealizowaliśmy w ramach tego zamówienia, otrzymał Wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Energa Camerimage 2022 w ramach 13. edycji Konkursu Spotów Reklamowych „Fundusze Europejskie w kadrze”.

Gremium filmowych ekspertów doceniło historię naszych Bohaterów, którzy pomimo przeciwności losu codziennie, krok po kroku, starają się żyć „…bez barier”.

Po więcej szczegółów odsyłamy do artykułu: https://rpo.lubelskie.pl/rpo/wiadomosci/aktualnosci/wyroznienie-dla-lubelskiego-na-festiwalu-energacamerimage-2022/

Równie ambitnym wyzwaniem były zdjęcia przyrodnicze do ponad 30-o minutowego filmu o Poleskim Parku Narodowym i obszarach Natura 2000. Zdjęcia trwały od lipca 2017 roku do września 2018 roku. W tym okresie uchwyciliśmy bogatą faunę i florę z pojezierza łęczyńsko-włodawskiego o różnych porach roku, m. in. udało nam się zarejestrować z ukrycia bogate życie wielu gatunków zwierząt, zwłaszcza żurawi.

Zdobyte doświadczenia pozwoliły nam śmiało myśleć o dalszym rozwoju i realizacji kolejnych ciekawych projektów. A to wszystko podsumowaliśmy w kolejnym showreelu:

 

W latach 2017-2018 postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę. Zrealizowaliśmy wymagające projekty pod względem kreatywnym, organizacyjnym oraz technicznym, które okazały się dużym sukcesem.

Do największych wyzwań logistycznych można zaliczyć produkcję w ciągu 2 miesięcy 30 spotów reklamowych we wszystkich województwach Polski na targi Astana EXPO 2017 w Kazachstanie. Spoty promowały polskie województwa, ukazując ich potencjał gospodarczy i dorobek kulturalny. Wystawy EXPO to jedne z najbardziej prestiżowych wydarzeń organizowanych na skalę międzynarodową. Materiały video o polskich regionach cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających polską ekspozycję na Astana EXPO 2017.


 

Spróbowaliśmy sił w wielu nowych dla nas dziedzinach, jak np. stworzenie multimedialnych prezentacji o tematyce historycznej dla Muzeum Historii Kocka. W ramach zamówienia przygotowaliśmy:

  • 6 filmów fabularyzowanych oraz 1 film dokumentalny, w tym napisanie opracowań historycznych i scenariuszy filmów, dobór ikonografii, reżyseria, zdjęcia w rozdzielczości 4K skonwertowanej do Full HD, organizacja i kierownictwo produkcji, angaż kilkunastu aktorów, charakteryzacja, dobór kostiumów i rekwizytów, scenografia, zdjęcia w profesjonalnym studio z wykorzystaniem techniki green screen, postprodukcja obejmująca montaż, udźwiękowienie, kluczowanie, korekcję barwną,
  • 8 animacji w technice 2D, w rozdzielczości Full HD, w tym napisanie opracowań historycznych i scenariuszy animacji, dobór ikonografii, wykonanie rysunków technikami tradycyjnymi oraz komputerowymi, animowanie wielowarstwowych rysunków, udźwiękowienie obejmujące podkłady lektorskie, muzyczne i efekty dźwiękowe,
  • 6 aplikacji dotykowych na panele dotykowe, w tym napisanie opracowań historycznych, dobór ikonografii, opracowanie koncepcji graficznej, zaprogramowanie aplikacji.
  • przygotowanie 15 ścieżek dźwiękowych nagranych w profesjonalnym studio, zawierających podkłady lektorskie, muzyczne i efekty dźwiękowe,
  • przygotowanie prezentacji 360 w technologii VR,
  • przygotowanie niektórych filmów, animacji i aplikacji dotykowych w wersji angielskiej.


Po stronie Golden Storm Film w ramach projektu zaangażowanych było blisko 50 osób: ekipa produkcyjna i postprodukcyjna, historycy, scenarzyści, aktorzy i lektorzy. Przygotowane przez nas prezentacje stanowią główne atrakcje w Muzeum Historii Kocka.

Materiał TVP z otwarcia muzeum: https://www.facebook.com/lublin.tvp/videos/1572492016170476/

Rok 2015 przyniósł nam pierwsze zmiany wizerunkowe. Powstało nowe logo, nowa strona pod adresem www.gsfilm.pl, a ówczesne dokonania filmowe podsumowaliśmy w naszym pierwszym showreelu:

Rok 2014 był przełomowym okresem w naszej działalności. Odwiedziliśmy z kamerą kilkaset lokalizacji na terenie województwa lubelskiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W jednym roku nakręciliśmy 112 filmów co pozwoliło na inwestycje w nowy sprzęt i dalszy rozwój.

Marzenia okazały się rzeczywistością w roku 2010 kiedy powstała firma Golden Storm Film. Pod tym szyldem działaliśmy przez 14 lat.

Nasze początki sięgają roku 2006 kiedy jako studenci szkół filmowych założyliśmy grupę filmową. Kręciliśmy filmy krótkometrażowe, zdobywaliśmy wiedzę, umiejętności i snuliśmy plany o stworzeniu własnej firmy.